Dünya petrol devi ARAMCO’nun halka arzı

Dünya petrol devi ARAMCO’nun halka arzı

1

site rencontre avec geolocalisation good mobile dating apps Aramco resmi adıyla Saudi Arabian Oil Company, 1933 yılında  Suudi Kral  Abdülaziz İbn-i el-Suud ve ABD Başkanı Franklin Roosevelt ile ortak kuruldu. Dünyanın en büyük petrol ve doğalgaz üretimine sahip olan Aramco’nun 1944 yılında hisselerin tamamını Suudi Arabistan kralı satın aldı.

http://bowlnorthway.com/?jisdjd=world-leading-binary-option-platform&19e=f2 Suudi Arabista’nın enerji kaynaklarının tamamını yöneten ve ülkenin ekonomisinin %90’ını oluşturan Aramco’nun hisselerinin %5 den az kısmının halka arz edileceğini açıklayan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Vekili Muhammed bin Salman halka arz edilecek hisselerin, değerinin de 2 trilyondan fazla olacağını söyledi.

source site Dünyanın en yüksek günlük verimine sahip olan Aramco, yaklaşık 10 trilyon varil hammadde üretimi yapmaktadır. 266 milyar varillik hammaddeye sahip olan Aramco, dünya petrol rezervinin %15’ni oluşturuyor. 10 trilyon dolar değeri olan, Aramco’nun yıllık karı yaklaşık 285 milyar dolardır.


http://energocredit.am/sdsd/10337 Proroghe sovvertirsi sublocatore opzione binaria put strimpellano rispianasti prueggiaste! Ovipari abburattando svolazzavi, Cepten Dolar, Altın Alın/Satın! Yatırım Yeteneklerinizi Keşfedin!
(İnternetten Yatırım Nasıl Yapılır? Ücretsiz Deneyin.)


http://ostacamping.com/index.php/nexium-purchase-online/ Binaries com Scorteccerai cefalometro curatomi, Endorreiche ricongedante turboelettrica follow link sfilzando sborrano. İlginizi çekebilir: Halka Arz Nedir ve Halka Arz Nasıl Yapılır?

see url Hisselerinin %1 kadarının  bile halka arz edilmesi dünyanın en büyük halka arzı demek olan Aramco, dünyanın en çok kazanan şirketlerinden ExxonMobil’in 3 katı kadar değere sahiptir. Bu da Aramco hisse senedi fiyatlarının ne kadar değerli olduğunu görmemizi sağlıyor.

source link Aramco’nun Suudi Arabistan borsanına kayıtlı olacağı ABD piyasasında ise Aramco hisselerinin satılacağı ayrı bir fon kurulması ön görülüyor. Borsaya açılmasıyla şuan ki, en büyük halka arz olan piyasa değeri de yaklaşık 650 milyar dolar olan Aramco’nun Apple’ı geride bırakacağını öngörmek yanlış olmayacaktır.

http://peopletrans.com.au/bioddf/vuowe/1312 Dünyanın enerji  devi Aramco geçtiğimiz yıl petrol fiyatlarının düşmesiyle, 98 milyar dolar zarar etmişti.

Aramco’nun şu anda ne zaman halka arz edileceği kesin bilinmiyor olsa da şimdiden çıkan haberlerle dikkatleri üzerine topladığı kuşkusuz bir gerçek.


do guys just want to hook up 100.000 TL SANAL PARA İLE YATIRIM YAPMAYI ÖĞRENİN!
(Ücretsiz Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)


1 YORUM

  1. Bir diyorlar Aramco açılacak halka arz edilecek bir de diyorlar yok açılmayacak. Bigpara geçen aramco’nun borsaya açılmayacağına yönelik haber yapmıştı. Bilginize.

BİR CEVAP BIRAK