Varant Nedir, Varant Türleri Nelerdir?

Varant Nedir, Varant Türleri Nelerdir?

1

http://yuktung.com.my/esnew/1118 http://killjoytattoo.com/?kremeni=partnersuche-allgemeiner-anzeiger&a79=35 Varant, yatırımcıya belli bir finansal varlık üzerinde belirlenen fiyattan ve belli bir dönem aralığında alım-satım hakkı veren bir tür menkul kıymet niteliğindeki yatırım aracıdır.

http://bandarjudibola.org/?protis=site-rencontre-totalement-gratuit-badoo&277=0c Varant sahibine kullanım hakkı değil sadece belirli dönem aralığında satın alma veyahut satma hakkı vermektedir. Bir kullanım hakkı vermediği için varantlar da kar payı, rüçhan hakkı, bilgi edinme hakkı vb. haklar bulunmamaktadır. Kısa vadeli bir yatırım aracı olmayıp ancak orta ve uzun vadeli olabilirler.

http://www.degroes.nl/?makros=cherche-femme-divorce-maroc&d61=1b click Varant Türleri Nelerdir?

follow link İki türülü varant vardır:

source Alım varantı (call), dayanak varlığı alma hakkı verirken; http://www.lovelyappetite.com/?milkiwety=tellement-vrai-rencontre-sur-internet-le-premier-rendez-vous&1df=48 satım varantı (put), dayanak varlığı satma hakkı verir. Bu alım yada satım hakkı nakdi uzlaşı ve kaydi teslimat ile kullanılabilir. Hak karşılığında ödenen bir ücret karşılığı işlem görür. Bu ücret (veya prim) alınan hakkın fiyatını teşkil eder.

gratis datingsider chat Yatırımcı herhangi bir yükümlülük altına girmediği için herhangi bir teminat gösterilmez.

source site erfahrung bdswiss Varant Fiyatı Hesaplama Neye Dayanır?

Varantların fiyatlandırılmasında kullanılan hesaplama yöntemleri değişiklik gösterse de varant fiyatlandırmasında mantalite aynıdır. Varant fiyatı, kar ihtimalinin bugünkü değerine dayanır.

1 YORUM