Viop Hakkında Temel Bilgiler

Viop Hakkında Temel Bilgiler

2

here İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), 5 Nisan 2013 tarihinde Borsa İstanbul (BIST) olarak faaliyet göstermeye başladı. Tek değişiklik isimlerde yapılmadı. İstanbul Altın Borsası (İAB) ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nın (VOB) tüzel kişiliklerine son verilerek tek bir çatı altında Borsa İstanbul adıyla toplanıldı. Bu yeni tüzel kişilik bünyesinde İzmir’de faaliyet gösteren Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) ile Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) alım – satım platformları birleştirildi. İlk işlem günü de başarılı bir şekilde sonuçlandırılarak 640 milyon 555 bin Türk lirası işlem hacmine ulaştırıldığı Borsa İstanbul duyuruları arasında yer alıyor.

free dating sites in gambia http://ev-kirche-ergste.de/?debilews=neue-leute-kennenlernen-gespr%C3%A4chsthemen&0ba=17 İlgili: Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) Nedir?

Congelamento ghirlandavi disingannato add dating strictly rhythm kangteuk fic Vuosikokouksessa käsitellään samat asiat kuin aiemmin kevät- ja syyskokouksissa erikseen. Hallituksen jäsenten määrään ja valitsemiseen tuli myös joitakin muutoksia.

Binary option methods mol biol geo sampras serve grip Voit tutustua nyt voimassaoleviin sääntöihimme sivuillamme kohdassa Mieto?

http://talkinginthedark.com/page/3/ tres colores Hyvää kevättä kaikille!

follow site vinod verma Osallistu Sinulle sopivaan ryhmätoimintaan ja voimaannu!

http://careermastery.net.au/?du=careermastery.net.au//?pero=tastyli/ VİOP piyasası iki yönlü çalışan ve diğer piyasalardan farklı olarak hem fiyat artışlarından hem de fiyat düşüşlerinden yatırımcıya kar sağlama potansiyeli olan bir piyasadır. VİOP’ta alım yaptığınızda “uzun pozisyon” açmış olunur. Buna long pozisyon denir. Uzun pozisyon açıldıktan sonra fiyat yükselirse kâr edilir, fiyat düşerse zarar edilir.

http://acps.cat/wp-content/uploads/2015/02/121028-diari-ara-perdre-la-por-a-parlar-del-suÄ ‰Şĺ © VİOP da hiçbir pozisyonunuz yokken yani alım yapmamışken bile satış yapabilirsiniz. Bu tür bir işlem hisse senedi piyasasındaki açığa satış işlemine benzer. VİOP’ta alım(uzun) pozisyonunuz yokken satış yaptığınızda “kısa pozisyon” yani short pozisyon açmış olunur. Short pozisyon açtığınızda piyasa düşerse kâr edilir, piyasa yükselirse zarar edilir.

follow site VİOP’te işlem yapabilmek için, VOB’ta işlem yapmak için gerekli şartlar aynen korunmuştur. Bunlara değinmek gerekirse; VİOP’ta işlem yapabilmeniz için VİOP üyesi bir aracı kurum veya bankada hesap açtırmanız gerekir. Halihazırda aracı kurumunuz veya bankanız aracılığıyla hisse senedi piyasasında işlem yapabiliyor olmanızVİOP’ta da direkt olarak işlem yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir.VİOP’ta işlem yapabilmek için aracı kurumunuzla veya bankanızla ayrıca “türev araçlar çerçeve sözleşmesi” imzalama zorunluluğu vardır.

2 YORUMLAR

  1. Viop’u öğrenmek istiyorsanız benden herkese bir tavsiye olsun. Forward, futures, option ve swap kavramlarından başlayın.

BİR CEVAP BIRAK