2018’de Altın Fiyatları 2300 Dolara Kadar Yükselecek

Dolar karşısında değer kaybı yaşan altının 2018 yılına kadar 2300 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Lihtenştayn’da bulunan Incrementum AG yatırım şirketi uzmanları tarafından uzun vadede yorumlanan altının geleceği parlak görünüyor. Uzmanlar altın fiyatlarının 2300 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor olsalar da kısa vadede altının düşüş yaşamayacağını garanti edemiyorlar.

Global ölçekte yürütülen parasal gevşemenin enflasyonu kademeli olarak arttıracağını belirten Incrementum AG uzmanları, uzun vadede altın fiyatının yükseleceğini belirtiyor. Aynı zamanda parasal gevşemenin neden olduğu enflasyonla beraber büyümeye devam eden borsa balonunun madencilik ve altın hisselerini olumlu şekilde etkileyeceği belirtiliyor.

Altının içinde bulunduğumuz dönemde dolar karşısında değer kaybı gözlense de diğer global kurlar bazında değerini yükselttiği görülüyor.

Incrementum AG yatırım şirketi uzmanlarının altın yorumlarına istinaden altın fiyatlarının uzun vadede yükseleceğini fikir edinebiliriz.

26 thoughts on “2018’de Altın Fiyatları 2300 Dolara Kadar Yükselecek”

 1. Uzun vadede yükseleceğine kuşku yok zaten altın eskiden beri uzun vadede getirir hep

 2. Altın fiyatları konusunda güzel analizler. Bu arada sitenizi çok sevdim benim siteye de beklerim iyi günler.

 3. FED faiz beklentisinden sonra altın fiyatları çok düştü. 2018 kadar yükselecekse şayet karlı bir yatırım olabilir.

 4. Herkes altın fiyatları 2018 yılında yükselir diye bekliyordu ama görünün o ki yükseliş yalan oldu.

 5. FED faiz artırımından sonra yükseleceğini düşünmüyorum. En azından 2016 yılı içinde böyle bir şey söz konusu olmaz. 2018’de altın fiyatlarını şimdiden tahmin etmek zor.

 6. Herkes farklı şeyler söylüyor altın bir yükselir bir düşer diyorlar. Bana kalırsa altın kaybettirmez.

 7. Bekleyip görelim altın fiyatlarını bende yükseleceğini düşünenlerdenim. Bizi yanıltır mı yanıltmaz mı orası muamma.

 8. 5 yıla kadar öyle de bir yükselecekki herkes şaşıracak doları, euroyu altından ayırdılar. Önce euro görülmemiş değer kaybedecek sonra dolar. o zamanda altının yükseliş vakti olacak. 2018 yada 5-6 yıl içinde yükselir. Herkes azar azar da olsa altın almalı.

 9. Sadece şunu söyleyebilirim döviz bitti. Dolar, Avro güvenmeyin uzun vadede alım yapacaklar altın alsınlar. İlla döviz alımı yapıyorsanız da uzun vadeyi aklınızdan çıkarın. Altın görülmemiş yükseliş yaşayacak. 2018 mi bu tarih kimse bilemez bende bilemiyorum gel gelelim yükselecek altın kaybettirmez. Şahsi görüşümdür…

 10. Altın şuanda yatırım yapılabilecek araç değil. Çoğu kişi altın sattı ama uygun ortam yok. Ne satış nede alış için altın için doğru zaman değil.

 11. Ben altın almayı düşünüyorum. Altın yatırımının uzun vadede kaybetmesi yada zararlı çıkartması zor.

 12. Piyasalar bu kadar oynakken özellikle ortadoğu gerilirken Rusya ve ABD’nin kutuplara geçmesiyle neden olmasın dedirtiyor. 2018 yılını bekleyip göreceğiz altın fiyatları ne olacak ne bitecek öğreneceğiniz.

 13. En sevdiğim yatırım altın almak bankada bir miktar almışlığım var yükselmesini bekliyoruz.

 14. Altına yatırım yaptım bir sürü altın aldım yastık altında gönül ister yükselsin ne yalan söyleyeyim

 15. Dolar fiyatları ne olacak acaba 2018 yılında kimse birşey yazmamış konuyla ilgili.

 16. Altın kaybettirmez ben böyle gördüm. Kısa vade için konuşmuyorum. Uzun vadede düşünen alsın koysun.

 17. Altın fiyatları iyi inceleyin nereye gideceğini kestirmeden alım yapmayın. Süreç uzun 2018’e yıl var altın fiyatları nereye gidecek belli olmaz.

 18. Yazı çok önce yazılmış şimdi altın alınmalı mı? Bu zamana göre alıp 2018 sonrasına kadar beklemeli mi?

 19. VURAL KURTARAN

  Altın 1200 den 1300 e yükseldimi ahan 1400-1500 ler geliyor diye söylenti başlar. 2015 ocakta da 1308 e yükseldi, tüm haberciler altın yükselecekte yükselecek diye yayınlar yaptılar. Sonra güüüüp 1050 lere düştü, o zamanda 800-900 lere düşebilir diye haberlere başladılar. Şunu unutmayın ki artık dünya halkı fiziki altından tırstı, almıyor, düğünlerde bile altın yerine para takıyor. altının yükselmesinin tek nedeni kahvecidir (kahveci dediğimiz fx vs gibi işlemleri yaptıran, traderlerin açtığı pozisyonların ters yönünde fiyat hareketleri yaptırıp paralarını alan kuruluştur). Kahveci olmasa belki altın 300-400 lere bile düşebilir çünki artık millet tırstı altından.

Yorumlar kapalı.

Exit mobile version