Ana sayfa Emtia Borsası 2018’de Altın Fiyatları 2300 Dolara Kadar Yükselecek

2018’de Altın Fiyatları 2300 Dolara Kadar Yükselecek

26

Dolar karşısında değer kaybı yaşan altının 2018 yılına kadar 2300 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Lihtenştayn’da bulunan Incrementum AG yatırım şirketi uzmanları tarafından uzun vadede yorumlanan altının geleceği parlak görünüyor. Uzmanlar altın fiyatlarının 2300 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor olsalar da kısa vadede altının düşüş yaşamayacağını garanti edemiyorlar.

Global ölçekte yürütülen parasal gevşemenin enflasyonu kademeli olarak arttıracağını belirten Incrementum AG uzmanları, uzun vadede altın fiyatının yükseleceğini belirtiyor. Aynı zamanda parasal gevşemenin neden olduğu enflasyonla beraber büyümeye devam eden borsa balonunun madencilik ve altın hisselerini olumlu şekilde etkileyeceği belirtiliyor.

Altının içinde bulunduğumuz dönemde dolar karşısında değer kaybı gözlense de diğer global kurlar bazında değerini yükselttiği görülüyor.

Incrementum AG yatırım şirketi uzmanlarının altın yorumlarına istinaden altın fiyatlarının uzun vadede yükseleceğini fikir edinebiliriz.

26 YORUMLAR

  1. 5 yıla kadar öyle de bir yükselecekki herkes şaşıracak doları, euroyu altından ayırdılar. Önce euro görülmemiş değer kaybedecek sonra dolar. o zamanda altının yükseliş vakti olacak. 2018 yada 5-6 yıl içinde yükselir. Herkes azar azar da olsa altın almalı.

  2. Sadece şunu söyleyebilirim döviz bitti. Dolar, Avro güvenmeyin uzun vadede alım yapacaklar altın alsınlar. İlla döviz alımı yapıyorsanız da uzun vadeyi aklınızdan çıkarın. Altın görülmemiş yükseliş yaşayacak. 2018 mi bu tarih kimse bilemez bende bilemiyorum gel gelelim yükselecek altın kaybettirmez. Şahsi görüşümdür…

  3. Piyasalar bu kadar oynakken özellikle ortadoğu gerilirken Rusya ve ABD’nin kutuplara geçmesiyle neden olmasın dedirtiyor. 2018 yılını bekleyip göreceğiz altın fiyatları ne olacak ne bitecek öğreneceğiniz.

  4. Altın 1200 den 1300 e yükseldimi ahan 1400-1500 ler geliyor diye söylenti başlar. 2015 ocakta da 1308 e yükseldi, tüm haberciler altın yükselecekte yükselecek diye yayınlar yaptılar. Sonra güüüüp 1050 lere düştü, o zamanda 800-900 lere düşebilir diye haberlere başladılar. Şunu unutmayın ki artık dünya halkı fiziki altından tırstı, almıyor, düğünlerde bile altın yerine para takıyor. altının yükselmesinin tek nedeni kahvecidir (kahveci dediğimiz fx vs gibi işlemleri yaptıran, traderlerin açtığı pozisyonların ters yönünde fiyat hareketleri yaptırıp paralarını alan kuruluştur). Kahveci olmasa belki altın 300-400 lere bile düşebilir çünki artık millet tırstı altından.