Borsa ile nasıl para kazanılır?

Başlıkta yer alan sorunun çok basit bir cevabı var. Borsada tutarlı ve bilinçli işlem, yatırım yaparsanız borsa ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazı da borsa ile nasıl para kazanılır? sorusuna hızlıca bir cevap vereceğiz.

Öncelikle Borsa Nedir? konusunu okuduğunuzu veya herhangi bir kaynaktan borsanın ne olduğunu öğrendiğinizi var sayıyoruz. Şimdi kısaca hatırlayalım, borsanın çeşitli menkul kıymetlerin alınıp satılan ve belirli kurallar dahilinde işleyen bir organize pazar olduğundan bahsetmiştik. En temelinde herkesin bildiği gibi borsada hisse senedi alım satım işlemleri yoğun olarak yapılmaktadır. Bunun dışında borsada alıp satabileceğiniz çeşitli ürünlerde bulunuyor. Fakat biz hisse senetleri üzerinden örnekleme yapalım. Zaten temelde diğer ürünlerde de mantık aynı. Düşük fiyattan al, fiyatı yükselince sat, kar elde et. Elbette profesyonel yatırımcılar farklı stratejiler doğrultusunda işlem gerçekleştirebiliyor olsalar da başlangıç için bu mantığı kavramanız önemli.

Şimdi sorumuza geri dönelim: borsa ile nasıl para kazanılır? her şeyi anladık. Borsada hisse senedi veya çeşitli ürünlerin alım satımını yaparak para kazanacaksınız fakat herhangi bir hisse senedini veya ürünü şans eseri almanız her zaman size kazandırmaz. Daha öncede borsa oynama diye bir şey olmadığını sizlere söylemiştik, borsa şans işi değildir. Bu sebeple borsadan para kazanmaya başlamak için teknik analizi öğrenmeniz gerekiyor. Mesela, hisse senedini alacağınız bir şirketin nakit akış tablosunu oluşturmanız para kazanma yolunda tam isabetli ürün seçimi yapmanız anlamına gelecektir. Hisse senedi analizi yapmak gözünüzü korkutmasın, şans eseri hisse senedi almak yerine analizini yapmış olduğunuz bir hisse senedinin size para kazandırma olasılığı çok daha fazla yüksektir.

Sizlere daha önce Hisse Senedi Analizi Nasıl Yapılır? konusunda nasıl hisse senedi analizi yapacağınızı detaylarıyla anlatmıştık. İnanın zor değil.

Borsa ile para kazanma işi tamamen hisse analizlerine ve piyasa takibine bağlıdır. Analiz yapacağınız ürün ya da hisse yani neye yatırım yapacaksanız sadece bununla yetinmeyip, istikrarlı bir şekilde de piyasa takibi yapmanız gerekir. Borsa yatırımıyla ilgilendiğine göre tahminimizce ekonomi, finansal ve politik olaylarında ilginiz dahilinde olduğunu düşünüyoruz. Zaten tüm bu olaylar borsayı olumlu veya olumsuz etkilemektedir. Sadece analiz değil, piyasa takibini de yapın ve borsadan kazanmaya başlayın.

Bu yazımızda sizlere borsa nasıl kazandırır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. İhtiyacınız olan eğitim kaynaklarına sitemizin arama alanından veya arşivlerden ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Borsa ile nasıl para kazanılır?”

  1. sağlam kağıtları bulduktan sonra borsadan para kazanmak kolay analizlere bakıyor iş.

  2. Geri bildirim: Borsada Yatırım Yapabileceğiniz 4 Araç | Borsa Piyasası

Yorumlar kapalı.