Sanal Borsa Oyunları ve Gerçek Deneyim

Sizler için geceyi sabah ettim ve sanal borsa oyunları konusunda detaylı bir araştırma yaptım. Bildiklerim dışında bilmediğim bazı uygulama ve web tabanlı oyunlarla bu yazıyı keyifle hazırladım.

Bu tarz borsa oyunlarının tecrübe arttırdığını ve boş vakitleri anlamlı, faydalı bir şekilde doldurduğunu düşünüyorum. Hem zaten borsa konusuna ilgi duyuyorsanız, sanal borsa oyunlarının haklarını vereceğinizi biliyorum.

Flick A Trade

Türk yapımı borsa oyunu olan Flick A Trade tamamen gerçeğe dayalı bir şekilde çalışıyor. Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz uygulama sayesinde tıpkı gerçekte hisse veya borsa fonu alım ve satımı yapabiliyorsunuz. Bu oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da “çoklu” bir şekilde oynayabilmeniz mümkün. Oyunu iOS için buradan, Android için şuradan inceleyip, indirebilirsiniz.

Borsala

Bir oyundan ziyade, sosyal borsa oyunu demenin daha doğru olacağını düşündüğüm Borsala, web tabanlı bir sosyal ağ. Bu sosyal ağ üzerinden hisse senetleri üzerine yorum ve tahmin yapabilir, tıpkı benim ve sizin gibi borsa delisi binlerce insanla etkileşim haline geçebilirsiniz. Sanal portföyünüzü oluşturmak için adres tam da şurada.

Wall Street Survivor

İnternet dünyasının efsane diyebileceğim sanal borsa oyunları platformundan en öne çıkan yapımı olan Wall Street Survivor ile vaktinizi dolu dolu geçebilirsiniz. Bu Wall Street Survivor, borsa oyunu denince globalde akıllara gelen ilk öneriler arasında yer alıyor. Fikir almak veya kaydolmak için şuraya bakabilirsiniz.

Stock Market Game

Bir başka sanal borsa oyunu da Stock Market Game. Tıpkı diğerleri gibi ama daha gelişmiş olarak web tabanlı sanal portföy yönetim, tahmin ve benim ifademle tecrübe aracı! Bu yapımı daha ilginç kılan şey, Amerikan Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanmış olmasıdır. Aynı zamanda Android ve iOS işletim sistemine sahip uygulamalarla da oyunun keyfini çıkarabilmeniz mümkün. Bakınız burada.

Sanal borsa oyunlarının tecrübeyi arttırıp, faydalı vakit geçirebileceğiniz platformlar olduğunu düşünüyorum. Borsayı öğrenmek için veya bilgilerinizi geliştirebilmeniz için bunlardan bir ya da birkaç tanesine kaydolarak, boş vakitlerinizi doldurabilirsiniz.

Sizinde bana ve okuyucularıma tavsiye edeceğiniz sanal borsa oyunları varsa yorumlar alanından veya iletişim sayfasından gönderim yapabilirsiniz.

14 thoughts on “Sanal Borsa Oyunları ve Gerçek Deneyim”

  1. Yazınız için teşekkür ederim. Borsa öğrenme konusunda başarı sağlıyor bende deneyeceğim iyi günler.

  2. Borsala çok güzel herkese tavsiye ederim. Severek kullandığım borsa uygulamalarından.

  3. Borsa oynanacak bir oyun değil ama sanal borsa oyunları oynanır 🙂 çoğu zamanda güzel borsa oyunları var. Flick a trade öneriyorum herkese mobil uygulaması da çok hemde Türk yapımı deneyin mutlaka pişman olmayacaksınız.

  4. Sanal borsa oyunu için gerçeğini aratmayan flick a trade indirmenizi tavsiye ediyorum. Appstore veya Google Play’den indirin gayet güzel.

  5. Sanal borsam yarışması vb. gibi yarışmalar düzenleniyor. Borsa oyunlarından ziyade bu sanal yarışmalarada katılabilir isteyenler.

  6. SANAL BORSA OYUNLARI DEDİN Mİ FLACK A TRADE GELİYOR AKLIMA. CEP TELEFONUNUZA İNDİRİP OYNAYABİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR GERÇEK ZAMANLI YATIRIM YAPMANIN TANIDI ÇIKARIN.

  7. Tavsiye edebileceğiniz farklı sanal borsa oyunları varsa yazmanızı rica edeceğim. Her sitede aynı oyunların tanıtımı var. Başka varsa iyi olur.

  8. Arkadaş başka oyun öneriyor diyor ama en iyi sanal borsa oyunları gerçekten bunlar. Telefon kullanıyorsunuzdur uygulama mağazalarından aratın sonuç çıkıyor ama gerçek zamanlı veya bu borsa oyunları gibi değil. Tatmin edeceğini sanmıyorum bunlar kadar. iyi çalışmalar.

Yorumlar kapalı.

Exit mobile version